Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Aizvadīta II Aktiermeistarības vasaras skola Subatē

Jūnija otrās nedēļas nogalē Subate otro reizi pie sevis aicināja radošus un aizrautīgus cilvēkus uz II Aktiermeistarības vasaras skolu. Šogad kino un teātra entuziasti apguva dažādas prasmes aktieru Egila Melbārža, Annas Klēveres, Imanta Strada, Elīnas Vānes un Mārtiņa Vilsona vadībā. Īpaši aizraujoša bija kaskadiera Romāna Vēvera nodarbība, kur izturīgākie nometnes dalībnieki varēja izmēģināt dažādus paņēmienus un apgūt jaunas prasmes kaskadiermākslā, kā arī pārbaudīt savu fizisko sagatavotību, piemēram, lecot salto atmuguriski. Runas un publiskās uzstāšanās prasmes novērtēja un trenēja runas pedagoģe un kastinga direktore Māra Liniņa, bet nometnes organizators, aktieris Jēkabs Reinis izaicināja nometnes dalībniekus pildīt uzmanības noturēšanas un koncentrēšanās uzdevumus. Dāmas varēja apgūt grima mākslas noslēpumus pie Latvijas Nacionālā teātra grima māksliniecēm Gundas Zvirbules un Diānas Makses.

Atgriežoties mājās, nometnes dalībnieki neslēpj savu sajūsmu par aizraujošo nedēļas nogali Subatē: “Tikko pabeidzu savu pusotru stundu garo monologu, lai saviem mājiniekiem izstāstītu savas emocijas un prieku par piedzīvoto. Vienā vārdā KO-LO-SĀ-LI! Lai arī esmu piekususi,  esmu uzlādējusies, iedvesmojusies un gatava kalnus gāzt! Paldies!”

“Tas, ko saņēmām šajās dienās, ir nenovērtējams. Mājās atgriezos kā labāks cilvēks.”

Nometnes organizators Jēkabs Reinis izsaka pateicību Augšdaugavas novada pašvaldībai, Pēterim Dzalbem un Guntai Semjonovai, Subates un Prodes pagasta iedzīvotājiem, kafejnīcai “Mazais namiņš”, Rolandam Gradkovskim un Subates skolai par atbalstu un ieguldīto darbu nometnes tapšanā.

II Aktiermeistarības vasaras skola Subatē notika, pateicoties Jēkaba Reiņa, Latvijas Kultūras akadēmijas un Augšdaugavas novada pašvaldības sadarbībai.

Uz tikšanos nākamajās Aktiermeistarības vasaras nometnēs!

Teksts: Māra Multiņa
Foto: M.Multiņa, J.Reiņa fotoarhīvi

Skip to content