Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Atklāta Aurikas Jelinskas izstāde Ilūkstes pilsētas bibliotēkā

Mākslinieki ir kā pienenes – kad nu zied, tad pilnas ir visas pļavas. Ilūkstes pilsētas centrālajā bibliotēkā, uzplauka ilūkstietes Aurikas Jelinskas gleznas. 16. maijā tika atklāta mākslinieces gleznu izstāde “Stāsts Nr.2”. Izstāde atceļoja pie mums no Latgales centrālās bibliotēkas. Ilūkstē gleznu krāsu burvību varēs baudīt līdz  15. jūnijam. Mākslinieka uzdevums ir pārsteigt un Aurikai tas ir izdevies, it īpaši tas ir sakāms par puķēm, ko viņa glezno – skaistie puķuzirnīši, staltās gladiolas, lilijas un Aurikas top puķes – peonijas.       

Mēs Auriku pazīstam kā Šēderes pagasta Pašulienes bibliotēkas vadītāju, bet viņa ir arī diplomēta māksliniece. Aurika apvieno darbu bibliotēkā ar vieslektora pienākumiem Daugavpils Universitātē.

Viņas darbos izmantotas dažādas tehnikas: gan eļļas krāsas, gan batika, gan krāsainie zīmuļi un pasteļi. Darbi ir vienkārši un tuvi jebkuram skatītājam – klusā daba, ziedi un portreti. Mums ir prieks kā tik mazā pilsēta, kāda ir Ilūkste, mums ir tik spēcīga un profesionāla māksliniece. Katrs, kas atnāks apskatīt šo izstādi, kaut ko paņems sev līdzi. Laipni gaidīti bibliotēkā līdz 15. jūnijam!

Ilūkstes pilsētas bibliotēkas vadītāja Ināra Valpētere

Skip to content