Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Iepazinām Eglaines pagastu – G.F. Stendera dzimteni

21.septembrī, Ilūkstes pilsētas centrālās bibliotēkas darbinieki, jau ceturto reizi, organizēja ekskursiju čaklākajiem grāmatu lasītājiem un šoreiz tā bija Eglaine.

 

Lašos mūs sagaidīja mūsu ekskursijas vadītājs, gids, Stendera muzeja vadītājs Miervaldis Brodovs. Vispirms mēs apmeklējām Gotharda Frīdriha Stendera dzimtās mājas Lašu mācītājmuižā, kur izveidota interesanta ekspozīcija. M. Brodovs mūs iepazīstināja ar G.F. Stendera dzīves gājumu, daiļradi un piemiņas istabas eksponātu un materiālu vākšanas vēsturi. Klētī M. Brodovs pastāstīja par senlaicīgo sadzīves priekšmetu pielietojumu un Eglaines dzelzceļa stacijas vēsturi.

 

Pēc tam devāmies uz luterāņu baznīcu un Mēness meitiņas kapu Lašu kapsētā, kur nolikām ziedus un aizdedzinājām svecītes. Tālāk mūsu ekskursijas vadību pārņēma Eglaines pagasta bibliotēkas vadītāja O.Hohlova ,aizvedot mūs uz bijušo Eglaines pamatskolas ēku, kur izbaudījām gaisotni G. F. Stendera laika klasē. Eglaines kultūras namā apskatījām bibliotēku un sasildījāmies pie kafijas krūzes un cienasta.

 

Sirsnīgi pateicamies visiem ekskursijas organizēšanā iesaistītajiem par interesanto, izzinošo, emocionāli piesātināto pasākumu.

 

 

Ilūkstes pilsētas centrālās bibliotēkas lasītāji
Foto Biruta Millere

Skip to content