Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Jautri un draudzīgi nosvinēta Tēva diena Eglainē

***Tēva dienu Latvijā atzīmē kopš 2009. gada septembra. To svin mēneša otrajā svētdienā. Svētku mērķis ir stiprināt tēva lomu Latvijas ģimenēs. Šī diena jau ir kļuvusi par ikgadēju tradīciju, kurā tiek veicināta tēvu un bērnu savstarpējā komunikācija un brīvā laika kopīga pavadīšana.

***12. septembra saulainajā un siltajā sestdienā pie Eglaines pagasta pārvaldes ēkas pulcējās 9 Ilūkstes novada ģimenes – no Eglaines un Pilskalnes pagasta, kā arī no Ilūkstes pilsētas. Pasākumā piedalījās arī viesi no Daugavpils, Madonas un Mārupes, lai suminātu savus tēvus. Bija mīļi redzēt gan mazākus ķiparus, gan lielākus zēnus un meitenes, turoties pie sava tēta rokas. Svētku atklāšanā visus uzrunāja Eglaines pagasta pārvaldes vadītāja Marta Petrova. Pēc tam sekoja jautras un atraktīvas sacensības.

***Ģimenes uz asfalta uzzīmēja un prezentēja savas ģimenes ģerboni. Šajās sacensībās visi bija uzvarētāji. Laiks tika pavadīts jautri, priecīgi un draudzīgi. Tētiem tika piešķirtas nominācijas: „Tētis – spēkavīrs”, „Atraktīvākais tētis”, „Neatlaidīgākais tētis”, „Tētis – sapņotājs”, „Draudzīgākais tētis”, „Mīļākais tētis”, „Pieredzējušākais tētis”. Sacensībās aktīvi piedalījās arī māmiņas, kurām tika piešķirtas nominācijas „Uzņēmīgā māmiņa” un „Drošsirdīgā māmiņa”.

***Svētku nobeigumā tika baudīts Tēva dienas cienasts. Tēti tika apbalvoti ar medaļām un diplomiem, visas ģimenes apbalvotas ar saldajām balvām kā apliecinājumiem par piedalīšanos Tēva dienas svētkos. Bērni brīnišķīgi pavadīja laiku, aktīvi darbojoties piepūšamajās atrakcijās.

***Liels paldies visām ģimenēm par piedalīšanos svētkos! Paldies Ilūkstes novada Sporta skolai par sadarbību Tēva dienas organizēšanā! Turpināsim tradīciju un tiksimies 2021. gadā vēl kuplākā skaitā!

 

Eglaines pagasta pārvalde

Skip to content