Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Medumu pagasta iedzīvotāja Marija Pukinska svin 102. dzimšanas dienu!

***2. augustā savu 102. dzimšanas dienu nosvinēja Medumu pagasta iedzīvotāja Marija Pukinska. Sveikt jubilāri ieradās Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aivars Rasčevskis, Sociālo pakalpojumu daļas vadītāja Vija Sibirceva un Medumu pagasta pārvaldes vadītājs Nikolajs Poltavecs, novēlot Marijai stipru veselību un vēl ilgus dzīves gadus.

***Marija piedzima Krievijā, Omskas pilsētā 1919. gadā, laikā, kad viņas ģimene atradās bēgļu gaitās. Ģimene diezgan ātri atgriezās Latvijā un palika dzīvot Medumu pagastā. Jau no 6 gadu vecuma mazā Marija ganīja govis. Vēlāk daudzi gadi tika veltīti darbam kolhozā un sovhozā. Lai pabarotu kuplo ģimeni, turējusi lopus un kopusi dārzu. Nav izticis arī bez smagiem pārdzīvojumiem – 25 gadu vecumā gāja bojā Marijas meita, arī viens no dēliem jau ir aizsaulē. Arī pati Marija piedzīvoja divus infarktus.

***Vasarā Marija dzīvo kopā ar meitu mājā Medumos, bet ziemā dzīvoklī Daugavpilī, jo māju ir grūti piekurināt. Sirmgalve savos gados cenšas patstāvīgi pārvietoties, soļot un būt aktīva. Kad spēku bija vairāk, Marijai patika dejot. Meita stāsta, ka Marijas vectēvs arī bija ilgdzīvotājs – nodzīvojis līdz 110 gadu vecumam.

***Marijas kundze atbalstu meklē Dievā un bērnos. Viņa piedalījās arī Medumu baznīcas celšanā. Marijas Pukinskas lielā bagātība ir viņas kuplā ģimene – 5 bērni, 10 mazbērni un 13 mazmazbērni.

 

Dainis Bitiņš

Skip to content