Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Uztura speciālista tikšanās ar iedzīvotājiem

Pilskalnē un Šēderē 15.septembrī iedzīvotājiem bija iespēja tikties ar uztura speciālisti Gundegu Rudzīti-Aņiščenko diskusijā un meistarklasē “Uzturs- balsts veselīgam dzīvesveidam”.

 

Skaistums un veselīgs ēdiens slēpjas vienkāršībā un veselīgs ēdiens nav dārgs prieks. Viena no atziņām noslēdzoties pasākumam, kura laikā uztura speciālista vadībā iedzīvotāji iepazina veselīga uztura pamatus, galveno produktu grupu vērtību un nozīmi organisma pilnvērtīgai funkcionēšanai, kā arī tika apskatīti aptaukošanās rašanās iemesli un riska grupas. Ēdiens līdzsvarā ar fizisko aktivitāti ikdienā un stabilu emocionālo, psiholoģisko stāvokli spēj gan pasargāt organismu no saslimšanām, gan stiprināt tā darbspējas. Tā pamatā ir zināšanas, prakse tās pielietot ikdienā un ieradumi.

 

Pasākuma laikā tika apskatītas tēmas par cukura  un kaloriju daudzumu dažādos produktos, kas bieži vien ir enerģētiski tukši produkti, kā arī atšķirības bērnu un pieaugušo porciju daudzumos un sastāvā. Nav labu vai sliktu produktu, ir tikai jādomā cik daudz un cik bieži ēdam un vai ikdienā tiek iekļautas fiziskās aktivitātes, kuru laikā izmanto ar pārtiku uzņemtās kalorijas un organismā saražoto enerģiju.

 

Pasākuma noslēgumā tika iepazīti vērtīgu uzturvielu avoti, to skaitā Čia sēklas. Tika pagatavots neparasts Čia sēklu saldais un sāļais ēdiens.

 

 

Paldies Pilskalnes un Šēderes pagasta pārvaldei par palīdzību pasākuma norisē!

Ilūkstes pilsētas administrācijas

Plānošanas nodaļa

Projekta mērķis: Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem visiem Ilūkstes novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot novada mēroga pasākumus.

Īstenošanas laiks: 03.07.2017.-01.06.2023.

Kopējās projekta izmaksas: 156 064,00 EUR (ESF – 85%,Valsts budžeta finansējums  – 15 %)

 

Plašākai informācijai par pasākumiem sekojiet mājaslapā ilukste.lv vai Facebook lapā “Ilūkste”.

 

Skip to content