Digitālā nodarbība “Skaņu detektīvs”
Novembra izskaņā un decembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Ilūkstes Raiņa vidusskolas 10.-12. klašu skolēni varēja noskatīties SKOLENIEM.LV digitālo nodarbību “Skaņu detektīvs”, kurā aizraujošā veidā savijās mūzika, fizika, kultūra un māksla.
“Skaņu detektīvs” bija lieliska iespēja, lai labāk izprastu mūzikas klātbūtni mūsu ikdienā, varēja ieskatīties gan skaņu pasaules vēsturē, iepazīstoties ar Latvijas Radio 1. studiju, kurā tapa latviešu mūzikas pirmie ieraksti – Raimonda Paula mūzika, Latvijas radio kora ieraksti, un citiem vēsturiski interesantiem faktiem. Tāpat arī svarīgi apzināties Latvijas zinātnieku un inženieru būtisko veikumu, radot dažādas tehnoloģijas, un pieminēt Radio rūpnīcu, vinila plašu ēru, JZ mikrofonu ražotni un citus veiksmes stāstus, kas ir neatņemama kultūras procesu radīšanas daļa.
No fizikas viedokļa tika izskaidrots process, kā rodas skaņa, troksnis, mūzika un kā skaņu var ierakstīt.
“Skaņu detektīvs” ļāva ieskatīties arī skatītājiem neradzamos procesos kā, piemēram, notika animācijas filmas “Toms un Džerijs” apskaņošana, radīti dažādu trokšņu efekti.
Koncertlekcija deva iespēju veidot saikni ar tiešo mācību saturu un procesu, lai sekmētu nacionālā izglītības standarta mērķu sasniegšanu.
Digitālās nodarbības laikā, skolēni veica ierakstus darba lapās, kas bija lielisks atgriezeniskās saites un paškontroles paņēmiens, lai skolēni pārliecinātos, vai ir uztverta un izprasta visa informācija.
Atsauksmes bija viennozīmīgi pozitīvas, jo saistošā veidā varēja uzzināt ļoti daudz jaunas informācijas: “kā rodas skaņa”, “kā pazīstamās filmās veido skaņu efektus”, “kā veido koncerta ierakstus”, “ar ko Latvija ir pazīstama mūzikas pasaulē”, “viens no labākajiem materiāliem, ko skatījāmies no “Skolas somas” piedāvājuma”.
Skolotāja Lonija Pupiņa