Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Iepazīt “Dvietes nesaprasto ģēniju” Paulu Sukatnieku

28. septembrī Ilūkstes Kultūras un mākslas centrā notika vēsturnieces Aijas Piļkas grāmatas “Dvietes nesaprastais ģēnijs” atklāšanas svētki.

Aija Piļka stāsta, ka grāmata tapusi pusotra gada laikā, apkopojot materiālus arhīvos, dažādos laikrakstos, intervēti P.Sukatnieka laikabiedri, kā arī pētītas selekcionāra dienasgrāmatas un citi rakstu darbi. Teju 500 grāmatas lapaspusēs var uzzināt ne tikai par Paula Sukatnieka dzīvesgājumu, bet var iepazīt arī Dvieti senatnē, pagasta dabas unikalitāti. Tāpat vēsturniece grāmatā ir aprakstījusi arī P.Sukatnieka darba gaitas, kā viņš ir nonācis līdz dārzkopībai, kas ir viņa aizraušanās, iemīļotākie augi, kā arī autore iepazīstina ar selekcionāra dienasgrāmatu lapaspusēm, ļaujot sajust Nesaprastā ģēnija personību un lielo aizrautību ar dabu. Paula Sukatnieka dzīvē īpaša vieta ir arī dzejai, tāpēc viņa dzejas rindas caurvij visu grāmatu.

Grāmatas atklāšanas svētkos Aijai Piļkai par ieguldīto darbu grāmatas tapšanā pateicās Augšdaugavas novada pašvaldības Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne, bijušā Ilūkstes novada priekšsēdētājs Stefans Rāzna, Bebrenes apvienības pārvaldes Nekustamo īpašumu pārvaldniece Iveta Plone, Ilūkstes Kultūras un mākslas centra vadītāja Indra Madarniece, AAP “Dārzkopības institūts” pārstāvis, kā arī Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības priekšsēdētājs Ričards Ivanovs. Pasākumu apmeklēja arī Paula Sukatnieka pēcteči, izsakot pateicību un atzinību par P.Sukatnieka dzīves darba apkopošanu un iemūžināšanu. Saksofonists Andis Ķīsis ieskandināja kultūras nama lielo zāli ar latvieša sirdij mīļām melodijām.

Aijas Piļkas grāmata “Dvietes nesaprastais ģēnijs” ir jau trešā vēsturnieces grāmata, kas stāsta par Augšdaugavas novada vietu vēsturi.

Grāmata “Dvietes nesaprastais ģēnijs” tapusi, pateicoties Latvijas Republikas Zemkopības ministrijas, Augšdaugavas novada pašvaldības, Jēkabpils novada pašvaldības, Lauku atbalsta dienesta, AAP “Dārzkopības institūts”, biedrības “Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums” atbalstam.

Teksts, foto: Māra Multiņa

Skip to content