Pāriet uz saturu Skip to main navigation Skip to footer

Vēsturisko zemju padomē Sēlijas pašvaldības pārstāvēs Maigurs Krievāns

17. martā Latvijas pašvaldību savienības rīkotajā seminārā par Sēlijas pašvaldību pārstāvi Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomē izvirzīts Maigurs Krievāns, Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks.

  

Maigurs Krievāns darbam padomē izvirzīts no triju Sēlijas pašvaldību pārstāvju vidus – Augšdaugavas novada, Jēkabpils novada un Aizkraukles novada. Savukārt Krāslavas novads un Daugavpils pilsēta, kuru neliela pašvaldības daļa arī atrodas Sēlijā, savus kandidātus Sēlijas pārstāvniecībai neizvirzīja.

 

Maigurs Krievāns līdz 2021. gada pašvaldību reformai ieņēmis Ilūkstes domes priekšsēdētāja vietnieka amatu, kā arī joprojām saimnieko zemnieku saimniecībā Dvietes pagastā. “Protams, ir gandarījums, ka  padomē iekļuva pārstāvis no Ilūkstes puses. Uzskatu, ka tieši Ilūkste ir daudz paveikusi Sēlijas atdzimšanā.”

 

Vaicāts, vai ir kāda nevalstiskā organizācija, kas būtu cienīga darboties kopā attīstības padomē, Maigurs Krievāns atbild izvairīgi: “Sēlijā ir daudz nevalstisko organizāciju, tāpēc šobrīd nevaru pateikt, kuri būtu tie labākie pārstāvji. Bet es ceru uz aktīvu sadarbību ar nevalstisko sektoru un īpaši ar vietējiem pagastiem.”

 

Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomes nolikumā noteikts, ka savus kandidātus var izvirzīt arī nevalstiskās organizācijas. Latvijas Nacionālais kultūras centrs informē, ka drīzumā plānots izsludināt pieteikšanos uz darbu padomē nevalstiskajām organizācijām un kopienām. Sabiedrības pārstāvis tiks apstiprināts uz trim gadiem.

 

Latviešu vēsturisko zemju attīstības padomi veidos Ministru Kabineta locekļi, Valsts prezidenta, Saeimas un pašvaldību izvirzīti pārstāvji, kā arī vēsturisko zemju intereses pārstāvošo nevalstisko organizāciju un kopienu pārstāvji. Padomes sastāvu plānots izveidot līdz 2022. gada aprīlim.

 

Maigurs Krievāns. Foto: Augšdaugavas novada pašvaldība.

 

 

Informāciju sagatavoja:                   Jānis Dzimtais
kopienu sadarbības tīkla “Sēlijas salas”
sabiedrisko attiecību un tūrisma speciālists
info@selija.com

FACEBOOK: Sēlijas salas
YOUTUBE: Sēlijas salas
INSTAGRAM: @selijas.salas
TWITTER: @selijassalas
#sēlijassalas

Skip to content